Zajęcia rekreacyjno sportowe dla dzieci - podsumowanie festynu

19 i 20 sierpnia Ognisko TKKF Orle wraz ze Spółdzielnią Mieszkaniową Ostoja zorganizowało zajęcia sportowe dla dzieci z naszego osiedla.

W sobotę na boisku „Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 6 dzieci, głównie chłopcy, doskonaliły swoje umiejętności w piłce nożnej, przygotowując się jednocześnie do meczu, który miał odbyć się nazajutrz. Dzieci ćwiczyły pod okiem instruktora, piłkarza z wieloletnim doświadczeniem.

W niedzielę w południe rozegrano towarzyski mecz między drużynami, w skład których weszły dzieci z Osiedla Orle. Dzieci, jak można było przewidzieć dały z siebie wszystko, a nawet więcej. Przy okazji dziękujemy rodzicom i mieszkańcom, którzy kibicowali małym piłkarzom.

20 sierpnia na placu rekreacyjnym przy ul. Orlej 12, członkowie jeleniogórskich ognisk TKKF przygotowali stacje sportowe dla dzieci. Od godziny 15-ej dzieci mogły sprawdzić się w takich dyscyplinach jak: skakanie na skakance, kręcenie hula-hop, podbijanie piłeczki pingpongowej, rzut precyzyjny bulami, strzał do bramki – unihokej, rzut piłką do celu, rzutki oraz serso.

Dla każdego dziecka przygotowano upominki oraz słodycze. Dodatkowo, w przerwie, Prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Ostoja pan Jan Gabryś wręczył upominki członkom drużyn piłkarskich. 

Dzięki uprzejmości Miasta Jelenia Góra mogliśmy zaznaczyć swoja obecność bramą i dmuchanym balonem. Pogoda sprzyjała dobrej zabawie, a lekki wiatr pięknie ustawiał nasze organizacyjne windery. 

Sądzimy, że każdego roku w okresie wakacyjnym, kiedy nie każde dziecko wyjeżdża na zorganizowany wypoczynek, powinno się, choć raz w tygodniu, organizować zajęcia ruchowe dla dzieci z naszego osiedla, zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt. Można wykorzystać boiska Orlik przy SP nr 6, a także plac trawiasty w okolicy ulicy Orla 12. Jesteśmy przekonani, że większość chętnie pograłaby w piłkę nożną, ale można też proponować inne gry terenowe np. Molkky, Polli, bule i inne.

Szczególne podziękowania należą się członkom Ogniska TKKF Zabobrze przy JSM, którzy pomogli nam przygotować i przeprowadzić poszczególne konkurencje.

Do zobaczenia na następnej imprezie sportowej, najbliższa już 16 września – XV Memoriał Ryszarda Semczuka, drugi bieg z cyklu Jelenia Góra Biega 2017.

Galeria zdjęć z imprezy w załączonym linku:
 

‹ zobacz wszystkie aktualności